Program Optima zawiera bardzo bogatą funkcjonalność, która jest w stanie zaspokoić potrzeby małej i średniej firmy. Nie posiada jednak dedykowanego modułu produkcji. Dlatego postanowiliśmy już jakiś czas temu przygotować rozszerzenie które spełni wymagania, a jednocześnie nie będzie obciążeniem w obsłudze. Optima produkcja zapoznaj się z cechami naszego programu, który integruje się z programem Optima.
Nasze mocne strony
Oto cechy nad którymi pracujemy i rozwijamy je w naszej aplikacji:
Wysoka dostępność
Z każdego miejsca i na różnych urządzeniach. Do realizacji tego celu wykorzystaliśmy sprawdzoną technologię (używaną m.in. przez Netflix i PayPal) do tworzenia interaktywnych aplikacji internetowych. Zyskaliśmy dzięki temu możliwość prezentacji naszej aplikacji na różnych urządzeniach: komputery i laptopy, tablety oraz smartfony, a także nie ogranicza nas miejsce. Z systemu można korzystać bez ograniczenia w każdym miejscu gdzie jest dostęp do sieci Internet.
Zapanowanie nad kosztami produkcji
Jest to kluczowa cecha naszej aplikacji. W podstawowej wersji agregujemy informację na temat kosztów zużycia surowców i to przy wieloetapowych procesach produkcji. Przyjmijmy, że chcemy wyprodukować sok jabłkowy: jesteśmy w stanie zapisać unikalnym kodem partii surowca, jego koszt wliczyć w wyciskanie koncentratu. W kolejnym kroku konfekcji doliczyć butelki, etykiety oraz zakrętkę, a na koniec doliczyć opakowanie zbiorcze. Do każdego etapu możemy doliczać koszty bezpośrednie i pośrednie w dowolnej konfiguracji.
Intuicyjna i szybka obsługa aplikacji
Nad każdym oknem, listą i formularzem spędzaliśmy sporo czasu, aby opracować najlepszą ergonomię i łatwość obsługi. Korzystamy z profesjonalnych usług projektanta UI (z ang. interfejs graficzny), co przekłada się na kompromis: potrzebne funkcje vs. czytelność pola widzenia. Widoki przedstawiają tylko niezbędne dla operatora informacje, nic go nie przytłacza, wszystko jest na swoim miejscu.
Połączenie wielu podsystemów
W jednej aplikacji produkcyjnej zawarliśmy elementy zarządzania miejscem na magazynie (WMS), rejestracji postępu produkcji (MES), kontroli jakości i tracebility. Wyodrębniliśmy w produkcji takie obszary jak:
- Zamówienia od klientów oraz na potrzeby własne (na półkę)
- Plan produkcji, czyli zgrupowane produkty lub podzespoły, aby nie tracić czasu i realizować dłuższe serie, zamiast wielu krótkich wymieszanych produkcji
- Zlecenia produkcyjne, w trybie online widzisz na jakim etapie jest produkcja i jaki koszt został już przypisany.
- Technologie, mogą być, ale nie muszą! U nas możesz produkować z tego co masz „pod ręką” ewidencjonując zużycie surowców i określając na końcu wyrób gotowy. Jeśli chcesz na podstawie zebranych w ten sposób danych możesz jednym kliknięciem stworzyć gotową technologię.
Szybkie wdrożenie
Zastosowanie naszej aplikacji z wiedzą naszych pracowników daje krótką realizację wdrożenia. Proces analizy i przygotowania to ok. 2 tygodni, a wdrożenie zrealizujemy w kolejne 3 tygodnie. Kompleksowo poprowadzimy Twoją firmę przez dobór sprzętu oraz konfiguracji.
Analizy biznesowe
Na podstawie gromadzonych danych w systemie będziesz w stanie określić marżowość produktów, ustalisz przekroczenia zakładanych budżetów i zredukujesz koszty. Cały proces produkcji może być w pełni cyfrowy, bez konieczności użycia papieru!
Sprawdź naszą aplikację
Jest to początek naszej drogi, ale wierzymy w nasz produkt i z kolejnym tygodniami mocno go rozwijamy. Obecnie chcemy przekazać przykłady użycia, pomysły które realizujemy i tips&tricks w systemie Optima. Chcemy w kilku kolejnych artykułach opisać cechy systemu produkcyjnego oraz jego wykorzystania. Jeśli chciałbym poznać nasze rozwiązanie lub potrzebujesz specjalistycznej wiedzy naszych doradców – skontaktuj się z nami.
Osoba odpowiedzialne za projekt:
– Adam Czerwonka, tel. 604 268 827
Chcesz o tym porozmawiać – skontaktuj się z doradcą Arcus Soft
Pozostaw dane kontaktowe, a nasz specjalista odezwie się aby odpowiedzieć na Państwa pytania.